Kolejny tie-break w Katowicach

Opublikowany przez marzec 26, 2018 15:46

Rozmiar czcionki : A- A A+

25 marca 2018 po raz kolejny odbyły się Siatkarskie Derby Śląska. W rozegranym w Katowicach meczu 27. kolejki PlusLigi Jastrzębski Węgiel zmierzył się z GKS-em Katowice.

Podobnie jak miało to miejsce rok temu, Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel zorganizował dla swoich fanów wyjazd do katowickiej hali, który odbył się pod hasłem „Inwazja na Spodek”.

Kiedy sektory zapełniły się kibicami i zabrzmiał pierwszy gwizdek sędziego, jastrzębscy zawodnicy od razu wypracowali sobie kilkupunktową przewagę, którą dowieźli do końca pierwszej partii. Podobny przebieg miał drugi set, w związku z czym przed dziesięciominutową przerwą na tablicy widniał wynik 2:0 dla przyjezdnych. Początek trzeciej odsłony tego spotkania był bardziej wyrównany, jednak później to gospodarze odskoczyli na parę punktów i nie pozwolili wydrzeć sobie zwycięstwa w tym secie, a także w kolejnym, bowiem podbudowani swoją dobrą postawą na boisku natychmiast wykorzystywali błędy jastrzębian. Na początku tie – breaka siatkarze Jastrzębskiego Węgla dali popis swoich umiejętności, zdołali wypracować przewagę, której już nie oddali do końca meczu. Kolejne zwycięstwo stało się faktem!

Statuetkę dla najlepszego zawodnika odebrał Maciej Muzaj.

Dziękując za głośny doping, siatkarze przeszli wzdłuż sektorów zajmowanych przez swoich sympatyków, przybijając z nimi piątki.

Warto wspomnieć, że ubiegłoroczne starcie obu drużyn w katowickim Spodku miało niemal identyczny przebieg: pierwsze dwa sety dla gości, kolejne dwa dla gospodarzy, a następnie zdecydowane zwycięstwo przyjezdnych w tie-breaku. Czy kolejny rozgrywany w Spodku mecz pomiędzy GKS-em Katowice a Jastrzębskim Węglem zakończy się takim samym wynikiem? O tym przekonamy się w przyszłym sezonie.

GKS Katowice – Jastrzębski Węgiel 2:3 (20:25, 19:25, 25:22, 25:20, 7:15)