Puchar jest nasz!!!

Opublikowany przez wrzesień 24, 2018 20:14

Rozmiar czcionki : A- A A+

W dniach 22-23 września 2018 odbył się turniej o Puchar Prezydenta Legnicy, w którym wzięły udział następujące drużyny: Jastrzębski Węgiel, Cuprum Lubin, GKS Katowice oraz MKS Będzin.

Jastrzębski team mógł liczyć na wsparcie Klubu Kibica Siatkówki Jastrzębie, którego członkowie w sobotni ranek 22 września 2018 udali się w kierunku Legnicy. Zanim jednak przyszedł czas na siatkarskie emocje, wpierw pojechaliśmy zostawić swoje bagaże w motelu, a następnie zjeść obiad na legnickim rynku.

O godzinie 15:00 rozpoczął się mecz Jastrzębskiego Węgla z MKS-em Będzin. Nasz zespół pewnie pokonał rywali w trzech setach. Po zakończeniu spotkania, ruszyliśmy do motelu, nie czekając na występ pozostałych dwóch drużyn, z których lepszą okazała się ta z Katowic.

Turniej w Legnicy rozgrywany był w czasie trwania Mistrzostw Świata w siatkówce, wobec czego mogliśmy wspólnie kibicować Reprezentacji Polski, która rozgrywała swoje kolejne spotkanie w Warnie. Niestety wynik meczu nie był korzystny dla polskich reprezentantów, zwycięstwo wywalczyła Francja. Podczas oglądania transmisji z Bułgarii towarzyszyło nam paru kibiców z Klubu Kibica Cuprum Lubin.

Następnego dnia czas po śniadaniu każdy mógł spędzić tak jak chciał. Większość pozostała w motelu, kilka osób wyszło zwiedzić okolicę. Niektórzy mieli okazję zobaczyć przejazd zabytkowych samochodów, które drogą prowadzącą obok miejsca, w którym nocowaliśmy, zmierzały w kierunku legnickiego rynku. O godzinie 11:00 spakowaliśmy bagaże, zrobiliśmy wspólne zdjęcie przed motelem i ruszyliśmy do centrum Legnicy, by pozwiedzać miasto. Na rynku ustawione już były samochody uczestniczące w XIV Legnickim Międzynarodowym Rajdzie Pojazdów Zabytkowych. Można było zobaczyć pojazdy z Polski, Czech i Niemiec. Połowa naszej grupy postanowiła zwiedzić Zamek Piastowski, którego główną atrakcją było mozolne wspinanie się po schodach na okrągłą Wieżę św. Jadwigi. Po terenie zamku oprowadził nas miły przewodnik, który z pewnością zapadnie w pamięci uczestników.

Po obiedzie czekał nas najważniejszy mecz turnieju – o puchar walczyli zawodnicy Jastrzębskiego Węgla oraz GKS-u Katowice. Lepsi okazali się ci pierwsi, pozwalając rywalom zwyciężyć tylko w jednej partii. Trzecie miejsce zajął MKS Będzin, który pokonał Cuprum Lubin 3:0.

Po odebraniu pucharu przez kapitana jastrzębskiej drużyny, przyszła pora na wspólne zdjęcia i zbieranie podpisów siatkarzy.

W drodze powrotnej do Jastrzębia z uwagą śledziliśmy wynik meczu Polska – Serbia, który zakończył się zwycięstwem Polaków.

W trasie mieliśmy nieplanowany godzinny postój, ale wspólnie spędzony czas szybko minął, a atmosfera była pełna humoru i dobrej zabawy. Nastroju nie popsuła nam nawet ulewna aura oraz silny wiatr.

Najważniejsze w tym wszystkim było to, że PUCHAR JEST NASZ!!!

Jastrzębski Węgiel – MKS Będzin 3:0 (25:17, 25:22, 25:20)

Jastrzębski Węgiel – GKS Katowice 3:1 (25:20, 18:25, 25:20, 25:18)