Inauguracja sezonu w Radomiu

Opublikowany przez październik 14, 2018 10:27

Rozmiar czcionki : A- A A+

Sezon 2018/2019 siatkarskiej PlusLigi w końcu się rozpoczął! Mecz inaugurujący rozgrywki rozegrany został 12 października 2018 w radomskiej hali MOSiR.

Pomimo tego, iż spotkanie 1. kolejki zaplanowane było na piątek, liczna grupa członków Klubu Kibica Siatkówki Jastrzębie zebrała się przed południem przed Halą Widowiskowo-Sportową w Jastrzębiu–Zdroju. Wielu spośród uczestników wyjazdu specjalnie na tę okazję zaplanowało urlop od obowiązków zawodowych.

Już na samym początku, zanim autokar wyruszył w trasę, zanotowaliśmy kilkudziesięciominutowe opóźnienie, które skutkowało później nerwowym zerkaniem na zegarki i zastanawianiem się, czy na pewno zdążymy na czas dojechać na miejsce. Podczas podróży natrafiliśmy na kilka potężnych korków, dlatego postoje były nieliczne i bardzo krótkie, na dłuższe zwyczajnie nie było czasu. W końcu dotarliśmy do celu. Radomska Policja zadbała o to, byśmy bezpiecznie dostali się na nasz sektor w hali przy ul. Narutowicza.

Jak przystało na Ligę Mistrzów Świata, pierwszy punkt w tym sezonie zdobył… Mistrz Świata Dawid Konarski! Początek meczu był dość wyrównany, na szczęście w końcówce pierwszej partii więcej zimnej krwi zachowali siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Wygrane w kolejnych dwóch setach przyszły znacznie łatwiej. Tym samym to ekipa ze Śląska cieszyła się ze zwycięstwa. Sezon nie mógł się rozpocząć w lepszy sposób! Statuetkę dla najlepszego zawodnika otrzymał Lukas Kampa.

Po zakończeniu meczu podziękowaliśmy zawodnikom, a oni nam, wspólnie śpiewając jedną z przyśpiewek. Kiedy hala pustoszała, pozdrowiliśmy również naszego byłego gracza – Alena Pajenka. W końcu pozwolono nam opuścić halę. Bez zbędnej zwłoki spakowaliśmy sprzęt i wsiedliśmy do autokaru. Droga powrotna minęła znacznie szybciej, po północy dojechaliśmy do Jastrzębia.

A w najbliższą środę (17 października) czeka nas kolejny mecz wyjazdowy. Tym razem gospodarzem spotkania będzie zespół z Zawiercia. Pierwsze spotkanie w jastrzębskiej hali odbędzie się 21 października – po drugiej stronie siatki staną siatkarze Stoczni Szczecin.

Cerrad Czarni Radom – Jastrzębski Węgiel 0:3 (23:25, 19:25, 20:25)