Trzecie zwycięstwo w sezonie

Opublikowany przez październik 30, 2018 14:01

Rozmiar czcionki : A- A A+

Przeciwnikiem Jastrzębskiego Węgla w czwartej kolejce PlusLigi był MKS Będzin. Wszystkie pozostałe mecze tej kolejki kończyły się po trzech setach. Czy podobnym wynikiem zakończyło się spotkanie z MKS-em? Żeby się o tym przekonać, w poniedziałek 29 października 2018 wyruszyliśmy w krótką podróż do Sosnowca, gdzie w hali przy ulicy Żeromskiego rozgrywa swoje mecze będziński zespół.

Sosnowiec przywitał nas korkami, a pod halę dojechaliśmy kilkanaście minut przed rozpoczęciem meczu. Pierwszy set przebiegł  zgodnie z planem – siatkarze Jastrzębskiego Węgla dość łatwo w nim zwyciężyli, jednak ich postawa w kolejnych dwóch partiach nie zachwycała, co wykorzystali gospodarze. Czwartą odsłonę tego widowiska kibice z Będzina woleliby jak najszybciej zapomnieć – porażka ich zespołu do 13 dodała skrzydeł przyjezdnym, a tie-break nie pozostawił wątpliwości, która z drużyn zasługuje na 2 punkty.

No właśnie, zamiast trzech punktów do Jastrzębia powędrowały zaledwie dwa, a MKS mógł się cieszyć z pierwszego zdobytego punktu w tym sezonie. Atmosfera na trybunach była gorąca (i to dosłownie!), a kibice gospodarzy dobitnie wykrzyczeli, co sądzą o kilku decyzjach sędziów.

Statuetkę dla najlepszego zawodnika odebrał rozgrywający Pomarańczowych – Lukas Kampa.

MKS Będzin – Jastrzębski Węgiel 2:3 (21:25, 25:21, 25:19, 13:25, 10:15)