Szlachetna Paczka

Opublikowany przez grudzień 8, 2018 11:04

Rozmiar czcionki : A- A A+

Klub Kibica Siatkówki Jastrzębie wraz z Klubem Sportowym Jastrzębski Węgiel wspólnie wzięli udział w tegorocznej edycji projektu Szlachetna Paczka.

Zbiórka pieniędzy na zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla wybranej rodziny odbyła się 26 listopada 2018 podczas meczu JW. Siatkarze również zebrali i przekazali pieniądze na ten cel, a wspólnie zgromadzona kwota w zupełności wystarczyła na to, co planowaliśmy kupić.

Klub Kibica miał dwojaki wkład w Szlachetną Paczkę: po pierwsze jako Darczyńca, a po drugie w szeregach KK jest Wolontariuszka projektu, dzięki której jeszcze lepiej poznaliśmy istotę i cele tego przedsięwzięcia.

Nasza tegoroczna pomoc została przeznaczona na zaspokojenie podstawowych potrzeb trzyosobowej rodziny.

Wielkie zakupy robiliśmy wspólnie z czterema zawodnikami Jastrzębskiego Węgla: Grzegorzem Kosokiem, Piotrem Hainem, Pawłem Ruskiem oraz Jakubem Turskim. Do sklepowego wózka trafiły głównie środki czystości, kosmetyki oraz żywność. Rodzina prosiła o zakup frytkownicy, więc ją również zakupiono. Oprócz tego nabyliśmy niewielki odkurzacz i ogromnego misia, a Klub przekazał na ten cel zestaw gadżetów.

Kolejnym etapem było pakowanie wszystkich produktów. Paczki zostały ozdobione kolorowym papierem oraz naklejkami z logo JW oraz Klubu Kibica. Kiedy praca dobiegła końca, przekazaliśmy wszystkie pakunki na ręce Wolontariuszki.

Wielki Finał Szlachetnej Paczki zaplanowany był na 8 grudnia 2018. Wtedy to do rodzin trafiają przygotowane prezenty. Z pewnego źródła wiemy, że wybrana przez nas rodzina okazała wielką radość na widok podarowanych jej rzeczy, a największe zadowolenie u nastolatki wywołał wielki miś.

Z pewnością Święta są idealnym czasem na pomaganie. Cieszymy się, że mogliśmy spełnić czyjeś małe marzenia. Ponadto dla nas, kibiców, ciekawym i fajnym doświadczeniem było robienie zakupów wspólnie z siatkarzami i wszyscy mamy nadzieję, że w przyszłym roku ponownie razem przyłączymy się do Szlachetnej Paczki.

Krótki film z przygotowywania paczek znajdziecie TUTAJ.