Dwa punkty w zamian za nakrętki

Opublikowany przez grudzień 13, 2018 13:25

Rozmiar czcionki : A- A A+

W środę 12 grudnia 2018, w samo południe, grupa członków Klubu Kibica Siatkówki Jastrzębie wyruszyła spod Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju w kierunku Lubina, gdzie na godzinę 18.00 zaplanowano mecz 11. kolejki PlusLigi.

Po drodze towarzyszyła nam zmienna pogoda: za oknami autokaru padał raz śnieg, raz deszcz, chwilami nie było żadnych opadów. Natomiast wewnątrz naszego środka transportu trwały gorące dyskusje na temat odejścia trenera Ferdinando De Giorgiego ze stanowiska szkoleniowca Jastrzębskiego Węgla.

Podczas tego wyjazdu przejechaliśmy nieco więcej kilometrów niż zazwyczaj, a to z dwóch powodów. Najpierw, chcąc zatrzymać się na obiad, musieliśmy zjechać nieco z trasy. Później to nawigacja zrobiła kierowcy psikusa i nie chciała go poprowadzić właściwą trasą pod lubińską halę. Jednak dzięki pomocy jednego z uczestników wyjazdu w końcu trafiliśmy na miejsce. Pół godziny, jakie pozostało do rozpoczęcia spotkania, spędziliśmy już na sektorze.

Gra siatkarzy Pomarańczowych w tym spotkaniu falowała. Jej dobre fragmenty przeplatały się z nieco gorszymi, co skutkowało tym, że drużyny rozegrały aż pięć setów. Zwycięsko z tego starcia wyszli jastrzębianie. Wyróżniającą się na boisku postacią był Julien Lyneel i to do niego trafiła statuetka MVP.

Tuż przed wyruszeniem w drogę powrotną przekazaliśmy przedstawicielom Klubu Kibica Cuprum Lubin wszystkie zebrane nakrętki plastikowe, które pomogą w leczeniu i rehabilitacji małej Martynki.

Potem już bez żadnych przygód ruszyliśmy na Górny Śląsk i tuż po północy dotarliśmy do Jastrzębia.

Cuprum Lubin – Jastrzębski Węgiel 2:3 (25:23, 19:25, 20:25, 25:21, 9:15)