VI Memoriał Leszka Opałacza

Opublikowany przez styczeń 6, 2019 10:28

Rozmiar czcionki : A- A A+

5 stycznia 2019 o godzinie 12:00 w Hali OSiR w Niemodlinie został rozegrany mecz pomiędzy ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle a Jastrzębskim Węglem w ramach VI Memoriału Leszka Opałacza.

To spotkanie na żywo oglądała grupa kilkunastu członków Klubu Kibica, którzy rankiem wyruszyli spod jastrzębskiej hali. Na krótkiej trasie początkowo panowały trudne warunki drogowe, sypał gęsty śnieg, jednak wraz ze wzrostem liczby przejechanych kilometrów opady stopniowo zanikały.

Na miejsce dojechaliśmy kilkadziesiąt minut przed rozpoczęciem Memoriału. Po zakupieniu wejściówek udaliśmy się na swoje miejsca, które znajdowały się tuż za końcową linią boiska.

Pierwszą partię wygrali nasi rywale. W kolejnych trzech lepsi już byli zawodnicy Jastrzębskiego Węgla. Podczas meczu można było zobaczyć parę widowiskowych długich akcji. Na boisku pojawili się zarówno pierwszoszóstkowi gracze obu drużyn, jak również ich zmiennicy.

Po ostatnim gwizdku sędziego nastąpiło wręczenie pamiątkowych pucharów oraz nagród indywidualnych dla zawodników na każdej z pozycji. MVP Memoriału został Christian Fromm.

Przed udaniem się w podróż powrotną, wraz z dwójką kędzierzyńskich kibiców zjedliśmy obiad, a następnie już bez żadnych postojów wróciliśmy do Jastrzębia.

Jastrzębski Węgiel –  ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 (20:25, 25:22, 25:21, 26:24)