Z Chemikiem za trzy punkty

Opublikowany przez luty 26, 2019 14:49

Rozmiar czcionki : A- A A+

Kolejny wyjazd na mecz za nami. Spotkanie 22. kolejki PlusLigi pomiędzy Chemikiem Bydgoszcz a Jastrzębskim Węglem odbyło się 25 lutego 2019 o godz. 17:30. Fakt, że był to poniedziałek, spowodował, że do Bydgoszczy wyruszyła zaledwie kilkunastoosobowa grupa kibiców.

Kłopoty techniczne z zamkiem bagażnika naszego busa sprawiły, że na tylnych siedzeniach, zamiast stałych bywalców „przyczepki”, podróżowały bębny.

Przez ponad połowę trasy, aż do samego celu, towarzyszyły nam zmieniające się patrole Policji.

Podczas blisko pięciusetkilometrowej podróży robiliśmy mało postojów, toteż pod Halę Sportowo-Widowiskową Łuczniczka przybyliśmy na przeszło godzinę przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Część tego czasu wykorzystaliśmy na podziwianie kajakarzy trenujących na rzece Brdzie.

Odebrawszy wejściówki, dotarliśmy na przeznaczony dla nas sektor. Pierwszego seta, zgodnie z planem, wygrali siatkarze Jastrzębskiego Węgla. W kolejnych dwóch partiach nie było już tak łatwo. Gospodarze zdołali wypracować kilkupunktowe przewagi, które w końcówkach sprawnie odrobili nasi zawodnicy, zwyciężając w całym meczu 3:0. MVP został Julien Lyneel.

Sektor zajmowany przez nas znajdował się dość wysoko, nie dając możliwości, by podeszli do nas siatkarze, toteż musiały nam wystarczyć ich podziękowania za doping w postaci braw.

Kiedy już wyszliśmy z obiektu, spotkaliśmy naszych trenerów: Leszka Dejewskiego oraz Roberto Santilliego, z którymi zamieniliśmy parę zdań. Natomiast w czasie, kiedy kibicowaliśmy, nasi dzielni kierowcy zdołali usunąć awarię zamka w busie i bębny mogły przebyć drogę powrotną w przeznaczonym dla nich miejscu w bagażniku pojazdu.

Podróż do Jastrzębia minęła nadzwyczaj szybko. Podczas powrotu przez pewien czas ponownie mieliśmy towarzystwo policjantów. Przed godziną 2:00 w nocy dotarliśmy do celu.

Chemik Bydgoszcz – Jastrzębski Węgiel 0:3 (19:25, 20:25, 23:25)