Ostatnie wyjazdy fazy zasadniczej

Opublikowany przez marzec 20, 2019 15:23

Rozmiar czcionki : A- A A+

Faza zasadnicza sezonu 2018/2019 dobiegła końca. Ostatnie dwa spotkania tej części rozgrywek siatkarze Jastrzębskiego Węgla rozegrali w halach rywali.

Najpierw, 17 marca 2019, w meczu 25. kolejki zmierzyli się w stolicy z ONICO, a już dwa dni później w katowickim Spodku ich przeciwnikiem był GKS. Podczas obu spotkań, siatkarzy z trybun wspierała liczna grupa członków Klubu Kibica Siatkówki Jastrzębie.

Do Warszawy wyruszyliśmy w niedzielne słoneczne popołudnie. Zbliżały się urodziny naszego najmłodszego werblisty, więc w autokarze odśpiewaliśmy mu gromkie Sto lat. Zanim to nastąpiło, zostaliśmy przez niego poczęstowani słodkościami. Podczas podróży nie napotkaliśmy żadnych przeszkód, toteż na Torwarze byliśmy bardzo szybko, kiedy hala świeciła jeszcze pustkami.

Przez większą część pierwszego seta prowadzili gospodarze, dopiero w końcówce jastrzębianie dogonili rywali, mieli nawet jedną piłkę setową, jednak ostatecznie lepsi okazali się warszawianie. Druga partia nie dostarczyła aż tylu emocji, zdecydowane zwycięstwo odnieśli ponownie gracze ONICO. W trzeciej odsłonie tego pojedynku jastrzębianie nie mieli już argumentów by odwrócić losy meczu, więc trzy punkty pozostały w stolicy. Porażka Jastrzębskiego Węgla oznaczała, że niezależnie od wyniku wtorkowego spotkania w Katowicach Pomarańczowi skończą sezon zasadniczy na trzecim miejscu.

Bezpośrednio po zakończeniu meczu udaliśmy się w drogę powrotną. Do Jastrzębia dotarliśmy w poniedziałek o 3:30 nad ranem.

Kolejnego dnia, we wtorek 19 marca 2019, po raz kolejny wsiedliśmy do autokaru i udaliśmy się na mecz. Tym razem nie musieliśmy jechać daleko – spotkanie ostatniej kolejki fazy zasadniczej zostało rozegrane w katowickim Spodku. Nasz zespół pokonał w Derbach Śląska GKS Katowice 3:1. Jedynie w trzecim secie musieliśmy uznać wyższość gospodarzy, w pozostałych partiach bez większych kłopotów z boiska jako zwycięzcy schodzili siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Po zakończeniu meczu nastąpiło tradycyjne przybijanie piątek, podczas którego nie wszyscy zdołali dosięgnąć rąk kibiców.

Rezultat Siatkarskich Derbów Śląska nie miał żadnego wpływu na pozycję siatkarzy z Jastrzębia w tabeli. W ćwierćfinale play off zmierzą się oni z drużyną zajmującą szóste miejsce. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju w środę, 27 marca 2019, o godzinie 17:30.

ONICO Warszawa – Jastrzębski Węgiel 3:0 (27:25, 25:15, 25:21)

GKS Katowice – Jastrzębski Węgiel 1:3 (21:25, 18:25, 28:26, 18:25)