Mistrz Polski pokonany!

Opublikowany przez kwiecień 1, 2019 15:25

Rozmiar czcionki : A- A A+

Po pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym, w którym Jastrzębski Węgiel pokonał u siebie mistrza Polski – PGE Skrę Bełchatów, oczekiwania kibiców związane z awansem do półfinału były ogromne. Drugie starcie fazy play off rozegrane zostało w Hali Energia w sobotę, 30 marca 2019.

Wyjazd kibiców zaplanowany był na godzinę 9:30, jednak po przejechaniu niewielkiego odcinka trasy, okazało się, że jedna z uczestniczek wyjazdu nie dotrze na przystanek na czas z powodu przygód z windą, a inny kibic pomylił godziny wyjazdu. Kiedy w końcu obie osoby znalazły się w autokarze, mogliśmy ruszyć w dalszą podróż. Półgodzinny niezaplanowany postój na szczęście nie miał dla nas żadnych negatywnych konsekwencji – pod halę w Bełchatowie dotarliśmy na czas. Zanim weszliśmy do obiektu, wszyscy uczestnicy wyjazdu ustawili się do wspólnego zdjęcia.

Druga bitwa o półfinał rozpoczęła się lepiej dla przyjezdnych, którzy dość łatwo zwyciężyli w pierwszych dwóch partiach. Więcej emocji przyniósł trzeci set, będący ostatnią szansą dla Skry. Wyrównana gra obu drużyn trwała aż do stanu po 19. Potem więcej zimnej krwi zachowali siatkarze Jastrzębskiego Węgla i to oni, wygrywając drugie spotkanie fazy play off, awansowali do najlepszej czwórki w lidze. Pokonanej Skrze Bełchatów pozostanie walka o piątą lokatę, a jastrzębianie w półfinale zmierzą się z ONICO Warszawa. Pierwszy mecz w rywalizacji toczonej do dwóch wygranych rozegrany zostanie w stolicy.

Zwycięstwo w Bełchatowie wprawiło kibiców w wyśmienity nastrój. Z radości długo śpiewaliśmy na hali, a pozytywna atmosfera przeniosła się również do autokaru. Zanim jednak wyruszyliśmy w drogę powrotną, był czas na zakupy w pobliskim sklepie, a także na krótkie rozmowy z kibicami z Bełchatowa i Tomaszowa Mazowieckiego. Choć sympatycy Lechii w tym meczu wspierali drużynę gospodarzy, to przyjacielskie spotkanie po meczu było ponad podziałami i zostało zakończone wspólną fotografią.

Podczas powrotu do Jastrzębia nakręciliśmy filmik, na którym wszyscy pasażerowie autokaru głośno i radośnie śpiewają jedną z naszych przyśpiewek, a następnie przesłaliśmy go naszym siatkarzom, którzy w równie dobrych humorach relacjonowali swój powrót z meczu w mediach społecznościowych.

PGE Skra Bełchatów – Jastrzębski Węgiel 0:3 (20:25, 15:25, 21:25)