Pierwszy mecz półfinału play off za nami

Opublikowany przez kwiecień 17, 2019 20:00

Rozmiar czcionki : A- A A+

Po wielkich emocjach, jakich byliśmy świadkami podczas ćwierćfinałowego meczu play off w Bełchatowie, nastąpiła kilkunastodniowa przerwa w rozgrywkach. Termin pierwszego półfinału, którego gospodarzem była drużyna ONICO Warszawa, uzależniony był od dostępności stołecznej Hali Torwar. Długie oczekiwanie na ten mecz zaostrzyło apetyty kibiców na siatkówkę, ale w końcu wszyscy doczekali się! We wtorek, 16 kwietnia 2019, punktualnie o godzinie 13:00 autokar pełen kibiców wierzących w zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla wyruszył do stolicy. Drogę do Warszawy przebyliśmy bez większych problemów, za to będąc już blisko celu, natrafiliśmy na duże korki. Mimo to, na sektorze zjawiliśmy się około pół godziny przed rozpoczęciem spotkania.

Wszyscy doskonale wiedzieli, że z powodu kontuzji na boisko nie wybiegnie gracz ONICO – Bartosz Kurek. Transfer medyczny na miejsce tego zawodnika nie był możliwy, dlatego nasi przeciwnicy musieli sobie radzić z osłabieniem kadrowym. Mało tego, w pierwszym secie, wygranym przez gospodarzy, urazu kostki doznał kolejny zawodnik stołecznej drużyny – Bartosz Kwolek – i z tego powodu nie mógł dalej grać. Przegrana pierwsza partia nie podcięła skrzydeł jastrzębianom i kolejne sety zakończyły się wygraną przyjezdnych. Nie oznacza to wcale, że brakowało emocji – wprost przeciwnie! Szczególnie emocjonująca była końcówka czwartej partii, rozgrywana na przewagi, która zakończyła się asem serwisowym Piotra Haina. Tytuł MVP trafił jednak do Dawida Konarskiego.

Zanim opuściliśmy halę, siatkarze podeszli ku kibicom by poprzybijać piątki. Naszą radość z wyniku okazywaliśmy poprzez głośne śpiewanie przyśpiewek, co miało miejsce również w drodze do autokaru. Kiedy wszyscy już znaleźli się w jego wnętrzu, mogliśmy udać się w drogę powrotną. Późna godzina meczu (20:30) i cztery rozegrane sety sprawiły, że do Jastrzębia dotarliśmy dopiero około godziny 04:30 nad ranem.

Kolejne półfinałowe starcie Jastrzębskiego Węgla z ONICO Warszawa rozpocznie się w piątek, 19 kwietnia 2019, o godzinie 17:30 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju. Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw.

ONICO Warszawa – Jastrzębski Węgiel 1:3 (25:20, 22:25, 23:25, 25:27)