Finał był tak blisko…

Opublikowany przez kwiecień 25, 2019 11:40

Rozmiar czcionki : A- A A+

Przed drugim półfinałowym starciem Jastrzębskiego Węgla z ONICO Warszawa, które rozpoczęło się w piątek, 19 kwietnia 2019, o godzinie 17:30 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju, wielu kibiców marzyło o tym, by zakończyć walkę o finał właśnie tym spotkaniem. Niestety rywale zdołali wyrównać stan rywalizacji, wygrywając pewnie w trzech setach. O tym, kto awansuje do finału zadecydować miał ostatni, trzeci mecz, rozegrany w środę, 24 kwietnia 2019, w Warszawie.

Tym razem na wyjazd do stolicy zdecydowało się zdecydowanie mniej sympatyków Jastrzębskiego Węgla niż poprzednio. Podobnie jak kilka dni wcześniej, wyruszyliśmy o godzinie 13:00. Część podróży spędziliśmy na śledzeniu rezultatu meczu drugiej półfinałowej pary. Tuż przed rozpoczęciem naszego spotkania wiedzieliśmy już, że w finale zagra ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, a o trzecie miejsce walczyć będzie Aluron Virtu Warta Zawiercie.

Na sektorze w Hali Torwar zjawiliśmy się na godzinę przed pierwszym gwizdkiem sędziego, kiedy na parkiecie nie było jeszcze nawet jastrzębskich siatkarzy. Gdy zaczęli wychodzić z szatni, by rozpocząć przedmeczową rozgrzewkę, przywitaliśmy ich głośno.

Mecz był pełen skrajnych emocji. Gra Jastrzębskiego Węgla w pierwszych dwóch partiach nie napawała optymizmem. Nadzieje kibiców odżyły w trzeciej i czwartej odsłonie tego spotkania. O tym, która z drużyn awansuje do finału Mistrzostw Polski, zdecydować musiał tie-break. Gra była bardzo wyrównana, przy zmianie stron prowadzili jastrzębianie. Niestety, w końcówce swoje szanse lepiej wykorzystali gracze ONICO i to oni powalczą o złoty medal. Nam pozostaje gra o brąz.

Pomimo porażki, naszym zawodnikom należą się wielkie brawa za walkę do samego końca. Finał był tak blisko, ale taki jest sport, czasami trzeba przełknąć gorycz porażki. Sezon jeszcze się nie skończył, teraz musimy walczyć w ostatnich spotkaniach, z których pierwsze zaplanowano na sobotę, 27 kwietnia 2019, na godzinę 17:30. W jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej rozpocznie się bitwa o brązowy medal. Przeciwnik będzie nie byle jaki – Aluron Virtu Warta Zawiercie z pewnością równie mocno jak jastrzębianie pragnie zdobycia medalu, a z trybun dopingować ich będzie Jurajska Armia. Dlatego w sobotę wszyscy widzimy się na sektorze! Do zobaczenia!

ONICO Warszawa – Jastrzębski Węgiel 3:2 (25:20, 25:23, 22:25, 21:25, 15:12)