Druga bitwa o brąz

Opublikowany przez maj 2, 2019 14:09

Rozmiar czcionki : A- A A+

W walce o brązowy medal Mistrzostw Polski przeciwnikiem siatkarzy Jastrzębskiego Węgla jest Aluron Virtu Warta Zawiercie. Pierwszą bitwę Pomarańczowi rozstrzygnęli na swoją korzyść, zwyciężając w pięciosetowym pojedynku przed własną publicznością. Ale to dopiero początek długiej drogi do zdobycia medalu. Znacznie trudniejsze zadanie czekało zawodników w drugim meczu tej rywalizacji, gdyż walka przeniosła się do zawierciańskiej hali, w której drużyna Warty mogła liczyć na żywiołowy doping kibiców, nazywanych „Jurajską Armią”.

Liczna grupa kibiców z Jastrzębia również zapragnęła obejrzeć to spotkanie na żywo. Tym razem, oprócz zapełnionego autokaru, do Zawiercia udał się również niewielki bus. Jednym z czynników, który wywołał tak wielkie zainteresowanie wyjazdem z pewnością był termin rozgrywania meczu, który wyznaczono na 1 maja, czyli Święto Pracy. W tym dniu większość z kibiców nie pracowała, więc po południu mogła wyruszyć w kierunku „Jurajskiej Twierdzy”.

Podczas krótkiej podróży zarządzono jeden postój, podczas którego, co stało się już tradycją, wykonano grupową fotografię uczestników wyjazdu.

Kiedy siatkarze rozpoczynali rozgrzewkę, pojawiliśmy się na sektorze. Nie wszyscy zdołali się na nim zmieścić, wiele osób musiało oglądać mecz stojąc na schodach. Organizatorzy meczu wydzielili dolną część naszego sektora dla członków rodzin jastrzębskich zawodników, jednak ostatecznie niewielu śmiałków zajęło przeznaczone dla nich miejsca.

Mecz rozpoczął się od popsutego serwisu Lukasa Kampy. Pomarańczowi bez większych problemów zdołali zwyciężyć w pierwszej partii, jednak kolejne dwie padły łupem zawiercian. Wyrównana walka w kolejnym secie zapowiadała nie lada emocje. W końcówce tej części spotkania lepsi okazali się siatkarze z Jastrzębia i doprowadzili do tie-breaka. Piąty set był niesamowity! Oba zespoły miały piłki meczowe, a gra toczyła się aż do wyniku 23:21 dla przyjezdnych. Drugie zwycięstwo jastrzębian stało się faktem i do zdobycia brązowego krążka brakuje zaledwie jednej wygranej. Statuetkę MVP odebrał Lukas Kampa.

Podczas drogi powrotnej przez chwilę mieliśmy drobne problemy techniczne z naszym autokarem, jednak ostatecznie mogliśmy kontynuować podróż.

Przed nami kolejny mecz o brąz. Obie drużyny zmierzą się ponownie 4 maja 2019 o godzinie 14:45 w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej. Czy będzie to ostatni mecz sezonu? O tym przekonamy się niedługo.

Aluron Virtu Warta Zawiercie – Jastrzębski Węgiel 2:3 (19:25, 25:21, 25:21, 22:25, 21:23)