Szlachetna Paczka 2019

Opublikowany przez Grudzień 6, 2019 09:49

Rozmiar czcionki : A- A A+

Po raz kolejny Klub Kibica Siatkówki Jastrzębie wraz z Klubem Sportowym Jastrzębski Węgiel wspólnie obdarowali jedną z potrzebujących rodzin zgłoszoną do projektu Szlachetna Paczka.

W tym roku pomoc skierowana była do rodziny Pani Basi, która ma dwadzieścia siedem lat i samotnie wychowuje dwójkę dzieci: pięcioletnią Maję i rocznego Pawełka. W grudniu rodzina powiększy się o kolejne dziecko. Niestety, ojciec dzieci odszedł trzy miesiące temu. Cała rodzina mieszka w jednym pokoju, utrzymują się z alimentów i zasiłków. Największym problemem rodziny jest brak pralki. Pani Basia pierze wszystko ręcznie, a przy małych dzieciach jest to wyjątkowo trudne. Oprócz tego, potrzebna jest żywność oraz środki czystości. Mimo sytuacji w jakiej znalazła się jej rodzina, Pani Basia nie poddaje się i pragnie zapewnić swoim pociechom dobre życie.

Zbiórka pieniędzy na zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla wybranej rodziny odbyła się 22 listopada 2019 podczas meczu Jastrzębskiego Węgla z Aluronem Virtu CMC Zawiercie. Siatkarze również zebrali i przekazali pieniądze na ten cel, a wspólnie zgromadzona kwota w zupełności wystarczyła na to, co planowaliśmy kupić.

Wielkie zakupy robiliśmy wspólnie z zawodnikami Jastrzębskiego Węgla: Jakubem Popiwczakiem, Piotrem Hainem, Christianem Frommem oraz Julienem Lyneelem. Do sklepowego wózka trafiły głównie środki czystości oraz żywność. Spotkani w sklepie klienci mogli otrzymać od siatkarzy drobne gadżety lub zrobić sobie zdjęcie ze swoimi ulubieńcami. Zakupy przebiegły w wesołej atmosferze. Z każdą minutą wózki zapełniały się coraz bardziej i stawały się coraz cięższe. Najpierw zapłaciliśmy za żywność i chemię gospodarczą, a następnie przenieśliśmy się do innego sklepu, by nabyć kosmetyki. Kiedy okazało się, że zostało jeszcze trochę pieniędzy, siatkarze wrócili do supermarketu i wybrali pluszaki dla dzieci: Myszkę Miki, jednorożca i ogromną stonogę. To jednak nadal nie był koniec zakupów. Zawodnicy musieli spieszyć się na popołudniowy trening, dlatego kwotę, jaka pozostała, wydaliśmy już bez nich na podarunki dla dzieci. Oprócz tego, rodzina Pani Basi otrzyma upragniona pralkę.

Kolejnym etapem było pakowanie wszystkich produktów. Część z nich umieściliśmy w ozdobnych kartonach, a pozostałe w pudłach, które następnie zapakowaliśmy w kolorowy papier. Na wszystkie paczki przykleiliśmy naklejki z logo Klubu Kibica.

Finał Szlachetnej Paczki, czyli tzw. weekend cudów, przypada w tym roku na 7 i 8 grudnia. To wtedy wszystkie paczki zostaną przekazane wybranej przez nas Rodzinie.

Z pewnością Święta są idealnym czasem na pomaganie. Cieszymy się, że mogliśmy spełnić czyjeś małe marzenia. Ponadto dla nas, kibiców, ciekawym i fajnym doświadczeniem było robienie zakupów wspólnie z siatkarzami i wszyscy mamy nadzieję, że w przyszłym roku ponownie razem przyłączymy się do Szlachetnej Paczki.