Zwycięstwo nad ZAKSĄ po pięciu latach!

Opublikowany przez Styczeń 23, 2020 14:18

Rozmiar czcionki : A- A A+

Kilka dni wcześniej pokonali Zenit Kazań, teraz mogą się cieszyć ze zwycięstwa nad Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle! Siatkarze Jastrzębskiego Węgla w pięciosetowym pojedynku okazali się lepsi od przeciwnika, z którym nie potrafili wygrać od… pięciu lat! Trwająca tak długo niemoc w meczach z kędzierzyńską drużyną została przełamana, co cieszy tym bardziej, że triumf nad Mistrzami Polski został odniesiony na ich terenie.

Spotkanie 16. kolejki PlusLigi pomiędzy Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle a Jastrzębskim Węglem rozpoczęło się 22 stycznia 2020 o godzinie 20:30. Pomimo tego, że była to środa, do Kędzierzyna wyruszył autokar, w którym ciężko było znaleźć jakieś wolne miejsce. Niewielka odległość do przebycia i późna godzina rozgrywania meczu pozwoliły członkom Klubu Kibica Siatkówki Jastrzębie na wyjazd w licznym gronie. Na sektorze dołączyły do nas cheerleaderki z grupy Bailando Cheerleaders, które podczas meczów rozgrywanych w Jastrzębiu-Zdroju swoimi występami umilają publiczności przerwy między setami. Dziewczyny pochodzą z Kędzierzyna, więc nie miały daleko.

Po pierwszym secie prowadzili Jastrzębianie. W drugiej partii lepiej zaprezentowali się gospodarze, podobnie jak na początku trzeciej odsłony tego spotkania. Potem jednak siatkarze Jastrzębskiego Węgla zdołali odrobić kilkupunktową stratę, a set rozstrzygnął się na przewagi – niestety na korzyść ZAKSY. Czwarta partia od początku przebiegała pod dyktando Pomarańczowych. Podobnie było w tie-breaku, po uzyskaniu prowadzenia na jego wstępie, jastrzębianie utrzymali je do końca meczu. Statuetka MVP trafiła do rąk Tomasza Fornala.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel 2:3 (22:25, 25:22, 28:26, 18:25, 10:15)