PreZero Grand Prix PLS w Krakowie

Opublikowany przez lipiec 13, 2020 17:56

Rozmiar czcionki : A- A A+

Jak siatkarze halowi czują się na piasku? O tym przekonamy się już niedługo, podczas turnieju PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Rozgrywki zaplanowano na trzy weekendy, a zawodników gościć będą Kraków, Warszawa i Gdańsk. Wszystkie mecze na żywo pokaże Telewizja Polsat.

W Lidze Letniej zagra 16 drużyn, które podzielono na 4 grupy. Jastrzębski Węgiel trafił do grupy D i 26 lipca 2020 zmierzy się z Aluronem Virtu CMC Zawiercie, MKS-em Będzin i Stalą Nysa. Do turnieju finałowego awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup. Rozgrywki grupy D odbywać się będą na terenie kompleksu sportowego KS Wanda Kraków przy ulicy Bulwarowej 39. 

Wszystkie zainteresowane osoby proszone są o jak najszybsze zgłoszenie się u Sekretarza Zarządu (tel. 692 648 039). Wyjazd sprzed Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju w niedzielę 26 lipca 2020 o godzinie 6:00. Trasa przejazdu autokaru taka sama jak na mecze ligowe. Koszt wyjazdu to 30 zł/os. Nie zapomnijcie zabrać koszulek Klubu Kibica i maseczek! 

Organizatorzy imprezy informują, że „wstęp na turniej jest wolny. Przy wejściu na teren imprezy kibice zobowiązani będą do dezynfekcji rąk w specjalnie do tego przystosowanych urządzeniach. Na terenie turniejowym może przebywać określona liczba osób, stąd ochrona będzie kontrolowała liczbę wchodzących i wychodzących. W przypadku, gdy wyczerpany zostanie limit uczestników (w Krakowie to 800 osób), ochrona będzie wpuszczała kolejnych kibiców dopiero wtedy, gdy teren opuści któryś z uczestników. W tym celu będą ustawione specjalne bramki, z osobnym wejściem oraz wyjściem. 
Dla kibiców przewidziana jest także trybuna o pojemności 500 osób z zastrzeżeniem, że co drugie miejsce może być zajęte. To oznacza, że z zachowaniem odstępów na trybunie będzie mogło przebywać jednocześnie 250 osób. Pozostali fani będą mogli śledzić rozgrywki na specjalnym telebimie i korzystać z przygotowanych dla nich atrakcji.”

PreZero Grand Prix PLS będzie rozgrywane na piasku, na boisku drużyna będzie liczyła 4 osoby. Zasady gry będą identyczne jak w siatkówce halowej (z tym, że każda z 4 osób może atakować), halowe wymiary będzie miało także boisko. Spotkania będą się toczyły do dwóch wygranych partii. Seta zdobędzie zespół, który pierwszy zgromadzi 25 punktów. Ewentualna trzecia partia będzie tie-breakiem rozgrywanym do 15 punktów. 

GRUPY LIGI LETNIEJ:

grupa A (Kraków – 25.07): Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, GKS Katowice, Asseco Resovia, BBTS Bielsko-Biała

grupa B (Warszawa – 1.08): VERVA Warszawa ORLEN Paliwa, Trefl Gdańsk, Cuprum Lubin, BKS Visła Bydgoszcz

grupa C (Warszawa) – 2.08): PGE Skra Bełchatów, Indykpol AZS Olsztyn, Ślepsk Malow Suwałki, Krispol Września

grupa D (Kraków – 26.07): Jastrzębski Węgiel, Aluron Virtu CMC Zawiercie, MKS Będzin, Stal Nysa.

Terminarz gier grupy D:

godz. 9:30 Jastrzębski Węgiel – Stal Nysa

godz. 11:00 Aluron Virtu CMC Zawiercie – MKS Będzin

godz. 12:30 Stal Nysa – MKS Będzin

godz. 14:00 Jastrzębski Węgiel – Aluron Virtu CMC Zawiercie

godz. 15:30 Aluron Virtu CMC Zawiercie – Stal Nysa

godz. 17:00 MKS Będzin – Jastrzębski Węgiel