Dwa punkty na dobry początek

Opublikowany przez wrzesień 14, 2020 12:16

Rozmiar czcionki : A- A A+

Po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią, siatkarze ponownie wybiegli na boisko by rozpocząć walkę o tytuł Mistrza Polski. Zawodnicy Jastrzębskiego Węgla zainaugurowali występy w sezonie 2020/2021 wyjazdowym meczem w Zawierciu, który odbył się 13 września 2020.

Wyjazd Klubu Kibica na to spotkanie został zorganizowany w ekspresowym tempie. Początkowo nie było nadziei, że w ogóle pojawimy się w zawierciańskiej hali. Władze PlusLigi rekomendowały, aby kluby nie prowadziły wymian grup kibicowskich, w związku z czym nie mieliśmy zapewnionych miejsc na trybunach. Jeśli chodzi o zakup biletów, to biorąc pod uwagę pojemność hali i obostrzenia ograniczające dostępność miejsc oraz pierwszeństwo w nabyciu wejściówek dla kibiców Warty posiadających ubiegłoroczny karnet, zdobycie biletów wydawało się praktycznie niemożliwe. Na szczęście po zakończeniu przedsprzedaży dla karnetowiczów, w systemie nadal dostępne były wejściówki na to spotkanie! Co prawda znajdowały się one w różnych sektorach, ale ostatecznie nie stanowiło to dla nas wielkiego problemu. Ważne było, byśmy mogli dopingować naszą drużynę w pierwszym meczu tego sezonu. Na nieco ponad 24 godziny przed pierwszym gwizdkiem sędziego rozpoczęliśmy zapisy na wyjazd, a na liście szybko pojawiały się nowe nazwiska. Ostatecznie blisko 30 osób w niedzielne popołudnie wybrało się w krótką podróż do Zawiercia.

Pod halę dotarliśmy kilkanaście minut przed godziną rozpoczęcia spotkania. Szybko zabraliśmy sprzęt i weszliśmy do hali OSiR. Kibice, którzy mieli wykupione miejsca w naszym sektorze zgodzili się pozamieniać z nami na miejsca położone w innych częściach obiektu. Tak więc udało się wszystkim kibicować razem w jednej grupie.

Mecz rozpoczął się po naszej myśli. W pierwszej partii jastrzębianie dość łatwo pokonali rywali do 21. Początek drugiego seta to dobra gra gospodarzy, którzy wypracowali kilkupunktową przewagę i nie oddali jej do końca tej odsłony. Zawiercianie wyszli górą również z trzeciej partii. Dalej było już znacznie lepiej. Siatkarze Jastrzębskiego Węgla grali z większą pewnością siebie i zdobywali punkty w kolejnych akcjach. Troszkę nerwów dostarczyli nam w końcówce, ostatecznie wygrywając czwartego seta na przewagi 27:25. Podbudowani jastrzębianie przenieśli dobrą grę na decydująca partię i zakończyli ten mecz na swoją korzyść. Tym samym pierwsza wygrana naszej drużyny w sezonie stała się faktem, a 2 punkty trafiły na konto Jastrzębskiego Węgla w ligowej tabeli. Najlepszym zawodnikiem meczu został Tomasz Fornal.

Nie zwlekając, szybko udaliśmy się w drogę powrotną, ponieważ dochodziła już północ, a kolejnego dnia na wielu z nas czekały obowiązki zawodowe i szkolne. Do Jastrzębia dotarliśmy kilkanaście minut po pierwszej w nocy.

Wyjazd, choć zorganizowany na szybko, z pewnością możemy uznać za udany. W tym sezonie nie mamy gwarancji, że stawimy się na każdym meczu wyjazdowym, ale będziemy robić wszystko, co w naszej mocy, by być tam, gdzie nasz Jastrzębski Węgiel gra.

Aluron CMC Warta Zawiercie – Jastrzębski Węgiel 2:3 (21:25, 25:19, 25:19, 25:27, 12:15)