Czy wygrywasz, czy nie… 🎶

Opublikowany przez październik 1, 2020 12:15

Rozmiar czcionki : A- A A+

W meczu 4. kolejki PlusLigi Jastrzębski Węgiel zmierzył się na wyjeździe z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Spotkanie zostało rozegrane 30 września, czyli w Dzień Chłopaka. Z tej okazji wszystkim chłopakom, którzy zdecydowali się pojechać do Kędzierzyna, żeńska część Zarządu złożyła życzenia i obdarowała ich słodkimi prezentami.

Pomimo faktu, iż mecz odbył się w środę, w wyjeździe wzięła udział liczna grupa członków KKS Jastrzębie. Po dotarciu na miejsce, zanim wpuszczono nas na halę, musieliśmy poczekać kilkanaście minut przed wejściem, a następnie każdy przeszedł obowiązkową dezynfekcję rąk i pomiar temperatury.

Mecz rozpoczął się wyrównaną grą obu zespołów. Niestety, w końcówce pierwszej partii gospodarze uzyskali prowadzenie i nie pozwolili przyjezdnym odrobić strat. W drugiej odsłonie tego spotkania, gdy wydawało się, że za chwilę kędzierzynianie będą prowadzić już 2:0, bowiem mieli już piłki setowe, dwa asy Jurija Gladyra wlały w nasze serca nadzieję na odwrócenie losów tego seta – i tak też się stało: Pomarańczowi wygrali na przewagi do 27. Trzecia i czwarta część meczu nie dostarczyły nam aż tylu emocji. W obu lepsza okazała się ekipa z Opolszczyzny. Tym samym pierwsza porażka w sezonie stała się faktem. Zawodnikom zaśpiewaliśmy naszą przyśpiewkę: „Czy wygrywasz czy nie, ja i tak kocham Cię, w moim sercu Jastrzębie, i na dobre i na złe!”, spakowaliśmy sprzęt i udaliśmy się w podróż powrotną.

Kolejny mecz siatkarze Jastrzębskiego Węgla znowu rozegrają na wyjeździe – 11 października 2020 w Bełchatowie.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel 3:1 (25:20, 27:29, 25:23, 25:20)