Mistrz, Mistrz, Jastrzębie!!!

Opublikowany przez Kwiecień 19, 2021 16:04

Rozmiar czcionki : A- A A+

„Nie dla nas jest porażki smak, nie dla nas forma zła!

Czekaliśmy już tyle lat, mistrza Polski nadszedł czas!”

Ten czas nadszedł dokładnie 18 kwietnia 2021! Po 17 latach przerwy jastrzębscy siatkarze sięgnęli po drugi w swojej historii złoty medal mistrzostw Polski!

Mimo, że finałowe starcie z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle odbywało się bez udziału publiczności, członkowie Klubu Kibica Siatkówki Jastrzębie przekazali graczom swoje wsparcie, kiedy ci zjeżdżali się na mecz. Liczna grupa kibiców przywitała zawodników obu drużyn wchodzących na teren hali.

Stawka niedzielnego pojedynku była wielka, lecz jastrzębianie zdołali unieść ten ciężar. Po wygranej w pierwszym meczu finałowym w Kędzierzynie-Koźlu 3:1 wielu wierzyło, że uda zakończyć się walkę o złoto już w drugim spotkaniu. I tak też się stało!

Po meczu przed Halą Widowiskowo-Sportową w Jastrzębiu-Zdroju zgromadziły się tłumy kibiców. Były  śpiewy i wspólna radość z świeżo upieczonymi Mistrzami Polski. Głośno skandowano: „mistrz, mistrz, Jastrzębie!”.

Klub Kibica Siatkówki Jastrzębie pragnie serdecznie pogratulować Klubowi Sportowemu Jastrzębski Węgiel zdobycia tytułu mistrzowskiego, dziękując jednocześnie za emocje, których w tym roku dostarczyła nam drużyna. 

„Cała Polska wzdłuż i wszerz, śpiewa z nami tę pieśń,

cała Polska o tym wie, Mistrzem Polski Jastrzębie!”

drugi mecz o złoto 18.04.2021 ➡ Jastrzębski Węgiel- Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1

pierwszy mecz o złoto 14.04.2021 ➡ Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel 1:3