Horror na Torwarze

Opublikowany przez październik 18, 2021 11:54

Rozmiar czcionki : A- A A+

W meczu 3. kolejki PlusLigi Jastrzębski Węgiel zmierzył się na wyjeździe z Projektem Warszawa. Liczna grupa kibiców dopingowała jastrzębskich siatkarzy z trybun HWS Torwar. Na naszym sektorze pojawiliśmy się już 1,5 godziny przed rozpoczęciem meczu.

Pierwszy set starcia brązowych medalistów z mistrzem Polski należał do przyjezdnych. Kolejna partia, pomimo początkowego prowadzenia siatkarzy z Jastrzębia, padła łupem gospodarzy. Na samym początku trzeciego seta warszawski zespół uciekł punktowo naszej ekipie, jednak straty zostały odrobione i to jastrzębianie cieszyli się ze zwycięstwa w trzeciej odsłonie meczu. Prawdziwe emocje zaczęły się w czwartym secie, w którym obie drużyny miały kilka okazji na skończenie seta. Ostatecznie gra toczyła się do stanu 32:30 na korzyść Projektu Warszawa. Tie-break dostarczył publiczności nie mniejszych emocji niż poprzednia partia. Niestety, w trwającym blisko 3 godziny spotkaniu lepsi okazali się gospodarze, którzy triumfowali w piątym secie do 20.

W drogę powrotną ruszyliśmy przed północą, a do Jastrzębia-Zdroju dotarliśmy o 4 nad ranem.

Projekt Warszawa – Jastrzębski Węgiel 3:2 (20:25, 25:21, 19:25, 32:30, 22:20)