Weekend nad Jeziorakiem

Opublikowany przez grudzień 6, 2021 14:38

Rozmiar czcionki : A- A A+

W pierwszy weekend grudnia Klub Kibica Siatkówki Jastrzębie udał się na mecz 10. kolejki PlusLigi, w którym Indykpol AZS Olsztyn podejmował Jastrzębski Węgiel. Tym razem nie musieliśmy jechać do samego Olsztyna, lecz do Iławy, ponieważ olsztyńska Hala Urania przechodzi gruntowny remont.

Naszą podróż do miasta położonego nad Jeziorakiem rozpoczęliśmy już o 5:00 rano. Po 7,5 godzinach jazdy dotarliśmy do hotelu, zajęliśmy pokoje i zjedliśmy obiad. Następnie wsiedliśmy w busa i szybko dotarliśmy na parking przed halą Iławskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się o 14:45 i rozegrano tylko trzy partie. W pierwszej z nich jastrzębianie od początku do końca prowadzili kilkoma punktami, a na koniec przewaga wzrosła do 4 punktów. Początek drugiego seta to wyrównana gra obu drużyn. Im bliżej zakończenia tej części meczu, tym rosła przewaga siatkarzy Jastrzębskiego Węgla i ostatecznie gładko zwyciężyli do 18. W trzeciej partii zawodnicy olsztyńskiej drużyny ponownie nie znaleźli sposobu na zatrzymanie jastrzębian i całe spotkanie skończyło się wynikiem 3:0 dla Jastrzębskiego Węgla. Statuetkę MVP otrzymał Jan Hadrava.

Po meczu, kiedy wróciliśmy do hotelu, miało miejsce spotkanie integracyjne olsztyńskich i jastrzębskich kibiców.

W niedzielę, 5 grudnia 2021, o 8:30 stawiliśmy się na śniadanie, a o 10:00 wyruszyliśmy w podróż powrotną. Przed 18:00 dotarliśmy do celu.

Indykpol AZS Olsztyn – Jastrzębski Węgiel 0:3 (21:25, 18:25, 20:25)