Szybki mecz w Lubinie

Opublikowany przez grudzień 13, 2021 14:15

Rozmiar czcionki : A- A A+

Tydzień po wyjeździe do Iławy, w sobotę 11 grudnia 2021 udaliśmy się w kolejną podróż. Tym razem celem był Lubin. O 9:00 rano wyruszyliśmy w trzystukilometrową trasę. Na przerwę obiadową zatrzymaliśmy się, gdy od lubińskiej hali dzieliło nas około 20 km. Z pełnymi brzuchami mogliśmy pokonać ostatnie kilometry i zacząć kibicowanie.

Mecz 11. kolejki PlusLigi pomiędzy Cuprum Lubin i Jastrzębskim Węglem rozpoczął się o 14:45. Przez większą część pierwszego seta prowadzili przyjezdni. Niestety, dzięki dobrym zagraniom gospodarze zdołali dogonić rywali i gra toczyła się na przewagi. Ten fragment meczu zakończył się pomyślnie dla Jastrzębskiego Węgla. Jak się później okazało, była to najciekawsza część tego spotkania. Drugi i trzeci set nie dostarczyły kibicom wielu emocji, jastrzębianie gładko zwyciężyli do 18 i 17. Trzy punkty zostały dopisane do ligowego dorobku siatkarzom z Jastrzębia. Najlepszym zawodnikiem został wybrany pochodzący z położonej niedaleko Lubina Legnicy Jakub Popiwczak.

Po zakończeniu meczu, udaliśmy się wspólnie z Klubem Kibica Cuprum Lubin na krótkie spotkanie integracyjne. O 18:00 ruszyliśmy w drogę powrotną, która minęła nam szybko i przed 22:00 dotarliśmy do Jastrzębia.

Cuprum Lubin – Jastrzębski Węgiel 0:3 (28:30, 18:25, 17:25)