Rok 2021 zakończony zwycięstwem

Opublikowany przez grudzień 23, 2021 11:34

Rozmiar czcionki : A- A A+

W meczu 1/16 finału Pucharu Polski Jastrzębski Węgiel pokonał 3:0 KPS STALPRO Joker Powiat Pilski i awansował do kolejnej rundy rozgrywek, w której na naszych siatkarzy czeka już Legia Warszawa.

Choć termin meczu w Pile przypadł na parę dni przed świętami, niewielka grupa kibiców wspierała zawodników na miejscu. Już od 8:00 rano byliśmy w trasie. Po 8,5 godzinach dotarliśmy do celu.

Wśród miejscowych sympatyków siatkówki wzbudziliśmy pewne zdziwienie faktem, że w ogóle przyjechaliśmy. Mimo, iż nasza grupa była nieliczna, doping był słyszalny, ponieważ w Pile nie działał żaden zorganizowany klub kibica.

Jastrzębski Węgiel rozpoczął to pucharowe starcie w nieco innym składzie niż zazwyczaj. W wyjściowym zestawieniu znaleźli się m. in. Eemi Tervaportti, Dawid Dryja, Jakub Macyra oraz Szymon Biniek. Mecz, jak można się było tego spodziewać, odbył się pod dyktando przyjezdnych. Jastrzębianie nie dali żadnych szans drużynie z drugiej ligi. Najlepszym zawodnikiem meczu został Eemi Tervaportti.

Warto wspomnieć, że przyjazd aktualnych Mistrzów Polski do Piły był dla lokalnych fanów siatkówki wielkim wydarzeniem. Na trybunach zasiadło 780 osób i pozostało niewiele wolnych miejsc. Ponadto po zakończeniu meczu usłyszeliśmy pochwały za nasz doping. Drogę powrotną przebyliśmy w znacznie krótszym czasie i około 2:00 w nocy zakończyliśmy ostatni wyjazd w 2021 roku.

W 1/8 finału Tauron Pucharu Polski, przeciwnikiem siatkarzy z Jastrzębia-Zdroju będzie pierwszoligowa Legia Warszawa. Spotkanie to zostanie rozegrane 19 stycznia 2022 r. na wyjeździe.

KPS STALPRO Joker Powiat Pilski – Jastrzębski Węgiel 0:3 (18:25, 15:25, 11:25)