Dziewiąte z rzędu zwycięstwo JW bez straty seta!

Opublikowany przez styczeń 9, 2022 16:36

Rozmiar czcionki : A- A A+

Po meczu 15. kolejki PlusLigi Jastrzębski Węgiel do swojego dorobku punktowego mógł dopisać kolejne trzy punkty. Nasz zespół pokonał na wyjeździe Stal Nysa 3:0. Było to dziewiąte z rzędu zwycięstwo jastrzębian bez straty seta.

Ponad 40 osób z Klubu Kibica w sobotnie popołudnie 8 stycznia 2022 wyruszyło do Nysy by z trybun dopingować zawodników Jastrzębskiego Węgla. Na parking przy hali przyjechaliśmy już godzinę przed rozpoczęciem spotkania. Od razu weszliśmy do budynku i zajęliśmy miejsca na sektorze.

Stal Nysa, plasująca się u dołu ligowej tabeli, nie zdołała sprawić sensacji i musiała uznać wyższość Mistrzów Polski. Pierwsze dwie partie dość łatwo padły łupem przyjezdnych, w trzeciej gospodarze do samego końca próbowali odwrócić losy meczu, jednak jastrzębianie wytrzymali napór ze strony przeciwników i wygrali trzeciego seta i cały mecz w stosunku 3:0. Statuetkę MVP otrzymał Tomasz Fornal.

Stal Nysa – Jastrzębski Węgiel 0:3 (18:25, 16:25, 22:25)