Kolejne dwa zwycięstwa

Opublikowany przez styczeń 23, 2022 16:41

Rozmiar czcionki : A- A A+

W meczu 1/16 finału Tauron Pucharu Polski Jastrzębski Węgiel pokonał pierwszoligową Legię Warszawa 3:0. Na mecz w środę, 19 stycznia 2022, wyruszyła kilkunastoosobowa grupa członków Klubu Kibica Siatkówki Jastrzębie. Spotkanie to zostało rozegrane w hali Białołęckiego Ośrodka Sportu w Warszawie. Na niewielkich trybunach tego obiektu zasiedliśmy już na przeszło godzinę przed rozpoczęciem gry. Temperatura panująca w hali była podobna to tej, która panowała zawsze w olsztyńskiej Uranii, czyli krótko mówiąc – wiało chłodem.

Jastrzębski Węgiel przystąpił do spotkania z kilkoma zmianami w składzie. W wyjściowej szóstce pojawili się między innymi: Arpad Baroti, Jakub Macyra czy Rafał Szymura. Od pierwszych akcji to nasz zespół nadawał ton boiskowym wydarzeniom. Pierwsza partia, jak można się było spodziewać, pewnie została wygrana do 18. Druga część spotkania rozpoczęła się od mocnego uderzenia ze strony Legii Warszawa. Kilkupunktowa przewaga uzyskana przez gospodarzy została jednak roztrwoniona, w drugiej części seta jastrzębianie nie zwalniali tempa i kolejna partia została zamknięta na ich korzyść. W trzecim secie warszawska drużyna nie zamierzała się poddawać. Zawodnicy Legii podjęli równorzędną walkę z Mistrzami Polski i do końca nie było wiadomo, czy to ostatni set tego spotkania. Ostatecznie to jastrzębianie skończyli piłkę meczową i tym samym awansowali do ćwierćfinału rozgrywek o Puchar Polski. Kolejnego rywala poznaliśmy w drodze powrotnej. Będzie nim inna warszawska drużyna – Projekt Warszawa.

Statuetkę MVP otrzymał Jakub Popiwczak, a Klub Kibica wraz z zawodnikami ustawili się do wspólnej fotografii. Do Jastrzębia dotarliśmy krótko po północy.

Parę dni później, w sobotę 22 stycznia 2022, po raz kolejny grupa kibiców, tym razem dużo liczniejsza, spotkała się przed halą w Jastrzębiu-Zdroju i wyruszyła na następny mecz wyjazdowy. Tym razem chcieliśmy zobaczyć na żywo i wspierać swoją drużynę z trybun podczas meczu 17. kolejki PlusLigi, w którym PGE Skra Bełchatów podejmowała Jastrzębski Węgiel.

Początkowy fragment meczu to widowiskowe akcje obu drużyn. Prowadzenie zmieniało się kilkukrotnie w ciągu seta, a jako pierwsi piłki setowe zyskali bełchatowianie cieszyli się z wygranej w premierowej partii. W drugą partię znów lepiej weszli gospodarze, ale potem nasza drużyna zaczęła błyszczeć w bloku. Ta partia, podobnie jak trzecia, zakończyła się zwycięstwem przyjezdnych. Czwarty set był najbardziej emocjonujący. Najpierw prowadzili gospodarze. Potem prowadzenie zmieniało się bardzo często. Niestety, siatkarze Skry pozostali w grze i doprowadzili do tie-breaka. Decydującą część meczu pewnie wygrali zawodnicy Jastrzębskiego Węgla. Statuetka MVP powędrowała w ręce Jana Hadravy.

Dwa mecze w ciągu kilku dni dostarczyły nam wielu emocji. Stawką pierwszego był awans do kolejnej rundy rozgrywek o Puchar Polski, drugi był ciekawym starciem o ligowe punkty między utytułowanymi drużynami. Na szczęście z obu pojedynków Jastrzębski Węgiel wrócił z tarczą.

Legia Warszawa – Jastrzębski Węgiel 0:3 (18:25, 18:25, 26:28)

PGE Skra Bełchatów – Jastrzębski Węgiel 2:3 (25:23, 20:25, 23:25, 26:24, 10:15)