Jastrzębie, miasto lidera!

Opublikowany przez marzec 29, 2022 20:57

Rozmiar czcionki : A- A A+

W niedzielę, 27 marca 2022, Jastrzębski Węgiel rozegrał wyjazdowe spotkanie 25. kolejki PlusLigi. Mecz z Cerradem Eneą Czarnymi Radom rozpoczął się o godzinie 20:30. Członkowie Klubu Kibica Siatkówki Jastrzębie do Radomia wyruszyli o godzinie 15:00. Podróż mijała nam szybko, a przejeżdżając przez Zawiercie, trafiliśmy na autokar siatkarzy Asseco Resovii Rzeszów, którzy zmierzali na mecz z Aluronem CMC Wartą Zawiercie. Końcowy odcinek trasy przebyliśmy pod eskortą Policji. Na miejsce dotarliśmy na godzinę przed pierwszym gwizdkiem sędziego.

Podopieczni Jakuba Bednaruka od kilku miesięcy już nie rozgrywają swoich spotkań w hali MOSiR, lecz w hali Radomskiego Centrum Sportu przy ul. Struga. Nowy obiekt wywarł na nas pozytywne wrażenie.

Mimo, iż radomianie plasują się u dołu plusligowej tabeli, w pierwszym secie prowadzili z Jastrzębskim Węglem wyrównaną grę. Dopiero w końcówce jastrzębianie odskoczyli rywalom na kilka punktów. Druga i trzecia partia nie dostarczyły nam zbyt wielu emocji. Siatkarze ze Śląska z łatwością zdobywali kolejne punkty, a rywale byli bezradni. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla przyjezdnych. Dzięki tej wygranej nasza drużyna z 63 punktami na koncie wyprzedziła w ligowej tabeli Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle i została liderem rozgrywek. Najlepszym zawodnikiem meczu został Jan Hadrava.

Mecz zakończył się o godzinie 22:00, więc szybko spakowaliśmy sprzęt i ruszyliśmy do Jastrzębia. Na trasie zostaliśmy zatrzymani przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej na rutynową kontrolę. Przymusowy postój trwał na szczęście krótko i o 2:30 w nocy dotarliśmy przed jastrzębską halę.

Cerrad Enea Czarni Radom – Jastrzębski Węgiel 0:3 (20:25, 14:25, 16:25)