Medal już mamy!

Opublikowany przez kwiecień 27, 2022 16:40

Rozmiar czcionki : A- A A+

W drugim meczu półfinału PlusLigi Jastrzębski Węgiel wygrał na wyjeździe 3:0 z PGE Skrą Bełchatów i przypieczętował awans do finału mistrzostw Polski.

We wtorek, 26 kwietnia 2022 o godz. 16:00 ruszyliśmy w drogę do Bełchatowa. Przed Halą Energia zaparkowaliśmy, mając jeszcze ponad godzinę do rozpoczęcia spotkania. Ochrona przez kilkanaście minut trzymała nas przy drzwiach wejściowych, nie pozwalając od razu udać się na sektor.

Pierwsza partia drugiego półfinałowego starcia rozpoczęła się od wyrównanej gry obu zespołów. Potem jastrzębianie zaczęli budować coraz większą przewagę. Ostatecznie zwyciężyli do 18. Druga odsłona tego spotkania od początku układała się po myśli jastrzębian. Tym razem rywale stawili większy opór niż w poprzednim secie. W wyrównanej końcówce znowu lepsi okazali się przyjezdni. Trzecia partia była „wisienką na torcie”. Jastrzębianie zdobywali z łatwością kolejne punkty, nie dając szans rywalom. Zawodnicy Jastrzębskiego Węgla niesieni dopingiem swoich kibiców zwyciężyli również w tym secie, co dało im awans do finału Mistrzostw Polski. Na rywala, z którym powalczą o złoto muszą jeszcze poczekać. W parze Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Aluron CMC Warta Zawiercie stan rywalizacji wynosi 1:1, a rozstrzygnięcie nastąpi w najbliższy weekend.

PGE Skra Bełchatów – Jastrzębski Węgiel 0:3 (18:25, 22:25, 19:25)