Niełatwe starcie w Zawierciu

Opublikowany przez październik 18, 2018 11:30

Rozmiar czcionki : A- A A+

Mecz drugiej kolejki PlusLigi siatkarze Jastrzębskiego Węgla rozegrali w środę, 17 października 2018 w Zawierciu.

Kilkudziesięcioosobowa grupa kibiców wspierała zawodników z trybun. Większość dotarła na halę autokarem, który po godzinie 15.00 ruszył z Jastrzębia, pozostali dojechali własnymi samochodami. W Zawierciu pojawiliśmy się około godzinę przed rozpoczęciem meczu.

Drużyna „Jurajskich Rycerzy” od tego sezonu prowadzona jest przez byłego szkoleniowca Pomarańczowych – Marka Lebedewa, a wśród jego podopiecznych doszukać się można kilku graczy, którzy w przeszłości zdobywali punkty dla Jastrzębskiego Węgla. Są to: rozgrywający Michal Masny, atakujący Mateusz Malinowski oraz środkowy Bartosz Gawryszewski.

Początek meczu, który rozpoczął się o godzinie 18.00, był niezwykle wyrównany, jednak później jastrzębianie zdołali wypracować kilkupunktowe prowadzenie, nie oddając go do końca partii. Druga odsłona spotkania lepiej wyszła gospodarzom, podobnie jak trzecia, o której, nawiasem mówiąc, kibice chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Porażka w trzecim secie do 13 nie podcięła jednak skrzydeł Pomarańczowym, dalszą część meczu rozpoczęli zmotywowani, co skutkowało doprowadzeniem do tie-breaka. Emocje w ostatnim secie były do samego końca. Ku uciesze kibiców z Jastrzębia, mecz zakończył się zwycięstwem przyjezdnych. Za swoją grę doceniony został nasz środkowy Piotr Hain, otrzymał on statuetkę oraz tytuł MVP spotkania.

Po zakończeniu meczu, podziękowaniu siatkarzom oraz radosnym odśpiewaniu kilku naszych przyśpiewek, udaliśmy się w drogę powrotną.

Aluron Virtu Warta Zawiercie – Jastrzębski Węgiel 2:3 (20:25, 25:21, 25:13, 22:25, 13:15)